Półkolonie – Farmerska Przygoda

Półkolonie

Turnusy trwają 5 dni, od poniedziałku do piątku i są przewidziane dla dzieci w wieku 8-12 lat. Oferujemy dzieciom zajęcia na świeżym powietrzu, doskonałą zabawę, dużą dawkę ruchu, zwiedzanie najbliższych okolic Wrocławia i Trzebnicy, a rodzicom możliwość spokojnej pracy. Zapewnimy także smaczny posiłek i zdrowe napoje przygotowane ze składników produkowanych naturalnymi metodami.

Bazylowa Polana

Program półkolonii realizowany jest na Bazylowej Polanie. Ponad 3 ha Polana położona w Piotrkowiczkach wśród malowniczych WZGÓRZ TRZEBNICKICH (20 min drogi od Wrocławia) jest idealnym miejscem do zabawy na świeżym powietrzu. Na miejscu czeka na dzieci moc atrakcji: strzelnica łucznicza, wykrywacz metali, akcesoria militarne, biegi w workach, zawody zręcznościowe, zabawy o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, biesiada przy radośnie płonącym ognisku i aromatycznym zapachu pieczonych kiełbasek.

Program ramowy

I DZIEŃ

Przyjazd na Bazylową Polanę, zapoznanie z terenem, regulaminem obowiązującym podczas zajęć.

Bawimy się w małych farmerów, poznajemy zasady ekologicznej uprawy warzyw, zbieramy warzywa i przyrządzamy z nich proste przekąski. Poznajemy zwyczaje zwierząt, szukamy śladów ich obecności w okolicy podczas przejażdżki wozem konnym.

 W tym dniu nie zabraknie gier i zabaw na świeżym powietrzu, plażowania, relaksu i odpoczynku.

II DZIEŃ

W tym dniu przeniesiemy się do czasów średniowiecza na spotkanie z wojownikiem. Poznamy strój rycerza oraz kodeks obowiązujący ten stan, przymierzymy strój. A później przyjdzie czas na strzelanie z łuku, rzut dzidą do celu, łowienie rybek, walki na gumowe miecze oraz poszukiwanie skarbów. Na koniec zabawy wykonamy tarczę i zaprojektujemy własne godło na nią.

Motyw rycerski będzie także obecny podczas przygotowania śniadania, gier i zabaw, odbywających się każdego dnia.

III DZIEŃ

W tym dniu udamy się na wycieczkę do stadniny, aby bliżej poznać zwierzę związane zarówno z życiem rycerza jak i gospodarza, farmera. Zostaniemy wtajemniczeni w zasady sprawowania opieki nad końmi, jego zwyczajami żywieniowymi oraz wpływem tych zwierząt na zdrowie ludzi. Postaramy się także dosiąść kucyka lub konia pod okiem instruktora.

Zabawy i relaks popołudniowy na plaży będą doskonałym uzupełnieniem treści tego dnia.

IV DZIEŃ

Tego dnia udamy się do Trzebnicy, gdzie poznamy Las Bukowy, zdobędziemy Winną Górą, odnajdziemy stanowisko „Homo- Erectusa”, zabawimy się w pomocników Super Kota i postaramy poszerzyć wiedzę na temat tego tajemniczego stworzenia. O kondycję fizyczną zadbamy na ścieżce zdrowia, w skateparku oraz w Trzebnickim Parku Zdrój, gdzie zażyjemy kąpieli słonecznej i wodnej. 

V DZIEŃ

W tym dniu zabawimy się w „retro wieś” i powrócimy na kilka godzin do realiów życia na wsi sprzed stu laty, a przede wszystkim poznamy, to, czym zajmowały się i jak bawiły dzieci. Przygotujemy śniadanie z produktów zebranych w ogródku, ugotujemy kompot, będziemy brali udział w codziennych zajęciach domowych.

Wybierzemy się do pobliskiego lasu w poszukiwaniu darów natury i jeżeli nie będą nadawały się do jedzenia, to wykorzystamy je do zabaw artystycznych.

Popołudniu zasiądziemy przy ognisku, upieczemy kiełbaski i podsumujemy, półkolonię. 

Harmonogram dnia

7:30 – zbiórka w ustalonym punkcje lub na Dworcu Nadodrze, pl. Staszica

8:30 – przyjazd na Bazylową Polanę, wspólne śniadanie

9:00 – 13;00 – cykl zajęć dopołudniowych

13:30 – 14:00 – obiad

14:00 – 16:30 – cykl zajęć popołudniowych

17:30 – powrót do Wrocławia

WIEK UCZESNTIKÓW

Półkolonie przewidziane dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Miejsce i godzina zbiórek

Miejsce: Dworzec Nadodrze Godzina zbiórki: 07:45 Godzina powrotu: 17:30

TERMINY

 • 25.06 – 29.06.2018
 • 02.07 – 06.07.2018
 • 09.07 – 13.07. 2018
 • 16.07 – 20.07.2018
 • 23.07 – 27.07.2018
 • 30.07 – 03.08.2018
 • 06.08 – 10.08.2018
 • 13.08 – 17.08.2018
 • 20.08 –24.08.2018

CENA

490 zł/os.

CENA ZAWIERA

 • Transport busem
 • Realizacja programu.
 • Opieka profesjonalnych animatorów.
 • 5 obiadów, napoje i dodatki do śniadania: napoje, dostępne w trakcie zajęć na Polanie.
 • Wycieczka do Trzebnicy- bilet wstępu do Trzebnickiego Parku Wodnego Zdrój
 • Ubezpieczenie NNW

ZAMÓWIENIA / PYTANIA

To Top