Święto Pieczonego Ziemniaka

Gdzie ?

Zaledwie kilkanaście kilometrów od Wrocławia a kilka od Trzebnicy, w miejscowości Piotrkowiczki położona jest nasza Polana, z której rozciąga się doskonale widoczna panorama okolicy ze Wzgórzami Trzebnickimi i najwyższymi obiektami stolicy Dolnego Śląska. Ze względu na bliskość lasu oraz usytuowanie z dala od siedzib ludzkich to doskonałe miejsce na niczym nieskrępowaną i bezpieczną zabawę.

Kiedy ?

Wrzesień i początek października to w kalendarzu rolniczym czas wykopków, czyli zbioru roślin okopowych, więc zapraszamy w tym okresie na przypomnienie sobie tego bardzo ważnego w naszej kulturze agrarnej obrzędu.

Kogo zapraszamy ?

Dzieci i dorosłych w każdym wieku.

Co proponujemy.

Podczas 4- 5 godzinnego pobytu na Polanie poznamy historię ziemniaka, jego uprawę oraz tradycje i zwyczaje związane ze zbiorem tego warzywa. Kartofel wystąpi także w roli głównego bohatera naszych zabaw i gier sprawnościowych oraz wykorzystany jako materiał do kreatywnych zajęć plastycznych. Oczywiście najważniejszym punktem programu będzie pieczenie ziemniaków w ognisku, a później jego konsumpcja zgodnie z przekazem przodków zapisanym w źródłach etnograficznych. Święto Pieczonego Ziemniaka to doskonała okazja, aby przywrócić do łask i przypomnieć historyczne znaczenie tego cennego produktu spożywczego w kulturze kulinarnej ludów Europy.

Każdą ofertę jesteśmy w stanie dopasować lub poszerzyć do indywidualnych oczekiwań.

CENA

25 zł/os.

40 zł/os. z przejazdem autokarem

CENA ZAWIERA

  • Wstęp na BAZYLOWĄ POLANĘ
  • Przeprowadzenie programu wg. Wybranego wariantu
  • Ognisko, grill
  • Wychowawcy gratis

ZAMÓWIENIA / PYTANIA

To Top